Kas yra nėštumo testas ir kaip jis veikia?

Nėštumo testas yra speciali priemonė, kurios paviršius padengtas monokloninais ir polikloniniais antikūniais kurie reaguoja į žmogaus chorioninio gonadotropinio hormono (HCG) padidėjimą šlapime išryškėdami rausvos spalvos linija ant nėštumo testo juostelės. Placenta šį hormoną pradeda gaminti iš karto po apvaisinimo. Nėštumo testas gali aptikti šį hormoną kai jo koncentracija šlapime viršija 15-20 ml viename litre.

Kiek tikslūs nėštumo testai?

Laboratorinėmis sąlygomis atliktais tyrimais įrodyta, kad nėštumo testų tikslumas yra 99.9%.

Kokie nėštumo testai jautriausi?

Jautriausi nėštumo testai yra 10 mIU/ml, dažniausiai naudojami yra 10 arba 25 mIU/ml testai. Kuo jautresnis nėštumo testas tuo anksčiau galima nustatyti nėštumą.

Kur galima nusipirkti nėštumo testų?

Nėštumo testus gali įsigyti mūsų parduotuvėje arba bet kuriuoje vaistinėje be recepto, žinoma internetu pirkti yra pigiau.

Kiek kainuoja nėštumo testas?

Nėštumo testo kaina svyruoja nuo 0.4€ priklausomai nuo gamintojo ir ar tai juostelė ar testas-kasetė/pieštukas/puodelis.

Kurie nėštumo testai geresni: pigūs ar brangūs?

Tiek brangesni, tiek ir pigesni nėštumo testai yra kokybiški, jų membranos padengtos tuo pačiu specialiuoju reagentu, pakuojami hermetiškose steriliose pakuotėse. Visi nėštumo testai yra vienodai patikimi. Patys populiariausi ir pigiausi yra nėštumo testai juostelės pavidale.

Po kiek laiko pasireiškia pirmieji nėštumo požymiai?

Pirmi nėštumo požymiai pasirodo 2 - 4 savaitę po užsilaikiusio ciklo, tai labai individualu, todėl kiekviena moteris šiuos simptomus pajaučia šiek tiek skirtingu metu.

Pajutai pirmuosius nėštumo požymius? Ką daryti?

Nedelsiant įsigykite ir atlikite nėštumo testą.

Kada gali būti nustatytas nėštumas? Po kiek laiko daromas testas?

Nėštumas gali būti nustatytas apie 10 dieną po apvaisinimo, 2 - 3 dienas prieš laukiamą menstruacijų ciklo pradžią, jei jis reguliarus.

Po kiek laiko testas parodo nėštumą?

Nėštumo testas parodo esantį nėštumą jau per pirmąją minutę, tačiau tiksliam rezultatui gauti reikia palaukti 5 minutes. Niekada nevertinkite testo rezultato ilgiau nei po 10 minučių.

Kada daryti nėštumo testą, ryte, per pietus, ar vakare?

Geriausia nėštumo testą atlikti iš ryto, nes tuo metu šlapime yra didžiausia HCG koncentracija. Tinkamiausias tyrimui pats pirmasis rytinis šlapimas. Testą galima daryti ir dienos metu, tačiau tokiu atveju prieš atiliekant testą rekomenduojama 3 - 4 valandas nevartoti jokių skysčių. Taip mėginyjs nebus per daug atskiestas ir hormono koncentracija bus panaši į rytinio.

Kada daryti nėštumo testą jei vėluoja mėnesinės?

Nėštumo testas parodo nėštumą 7 - 10 dienų po apvaisinimo, tačiau testą rekomenduojama atlikti po 5 - 7 dienų po mėnesinių užsilaikymo, kadangi pastojimo dienos tiksliai nustatyti neįmanoma. Pastojimo diena gali būti ir 2 ar 3 diena po lytinių santykių.

Kaip atlikti nėštumo testą?

Naudodami pipetę užlašinkite ant nėštumo testo juostelės keletą lašų arba įmerkite juostelę į mėginį iki nustatytos ribos (rodyklių). Testo rezultatą vertinkite po 5 minučių. Jei T (testo) ir C (kontrolinėje) juostelės dalyse išryškėja rausvos linijos - nėštumo testas yra teigiamas. Jei juostelės T (testo) dalyje neišryškėja rausva linija - nėštumo nėra.

Kaip sužinoti ar nėštumo testą atlikau tesingai?

Visada perskaitykite nėštumo testo naudojimo instrukciją ir laikykitės nurodymų. Jei ant nėštumo testo ties C (kontroline) žyma išryškėja rausva linija, reiškia testą atlikote teisingai.

Kada nėštumo testas gali rodyti klaidingą teigiamą rezultatą?

Pasitaiko, kad testai rodo teigiamą rezultatą nesant nėštumui. Tam įtakos gali turėti:

Tam tikrų vaistų vartojimas, pvz. raminančio poveikio, nuo epilepsijos arba vaistai nevaisingumui gydyti kurių sudėtyje yra chorioninio gonadotropinio hormono (Profasi, Pregnyl, Perganol, Novarel).

Hormoniniai kiaušidžių funkcijos sutrikimai gali skatinti HCG hormono gaminimasi organizme.

Per didelė proteinų koncentracija šlapime dėl kai kurių kepenų ligų, vėžinių susirgimų.

Kraujo pėdsakai šlapimo mėginyje (dėl cistito).


Nėra prekių

Bus nustatyta Pristatymas
0,00 € Iš viso

Apmokėti